ZÁKLADNÁ ŠKOLA

Počet tried MŠ: 3

Kapacita MŠ: 59 detí

Počet zapísaných detí k 1. 9. 2009: 59

Prevádzka: od 6.00 hod. do 16.00 hod. - podľa potreby rodičov.

Stravovanie: zriadená výdajňa stravy, strava sa prenáša zo ŠJ pri ZŠ Trnové, cca 30 m.

Zameranie MŠ vo výchovno-vzdelávacej činnosti a ďalšie aktivity:

Výchovno-vzdelávacia činnosť je systematická a plánovaná, realizovaná v súlade s Programom výchovy a vzdelávania v štátnych predškolských zariadeniach, ktorý schválilo ministerstvo školstva. Našim hlavným cieľom a poslaním je nadväzovať na výchovu dieťaťa v rodine a obohacovať ju o cieľavedomú, systematickú výchovu, zameranú na všestranný rozvoj osobnosti dieťaťa v súlade s jeho vekovými a individuálnymi osobitosťami. Pedagogické pôsobenie je zamerané na zdravý fyzický rozvoj každého dieťaťa individuálne - na rozvoj jeho intelektu reči, rozumových a tvorivých schopností, pracovných zručností, socializácie v kolektíve. Učiť deti hrou v bohatom podnetnom prostredí a všestranne pripraviť deti na školu, je našou každodennou prioritou. Spolupráca so ZŠ pri príprave detí na vstup do školy má po zlúčení ZŠ s MŠ účinnejšie dimenzie.

Nové prístupy pri realizácii výchovy a vzdelávania plníme podľa alternatívnej metodiky Krok za krokom - certifikát pre túto prácu získali dve učiteľky.

Na plnenie našich cieľov okrem štandardných úloh z Programu výchovy a vzdelávania využívame i nadštandartné aktivity - v rámci okresu sme boli medzi prvými materskými školami, ktoré sa zapojili do národného projektu Škola podporujúca zdravie - od r. 1999 (v rámci projektu bohaté využitie krásneho prírodného prostredia MŠ pre ozdravovacie sezónne aktivity detí, pitný režim a ďalšie).

Krúžková činnosť:

• krúžok LEGO DACTA (využívanie Lega ako učebnej pomôcky so zapájaním rodičov),
  • krúžok anglického jazyka,
  • krúžok grafomotoriky (príprava 5-6 ročných detí na zvládnutie písania v 1.ročníku ZŠ),
  • aktivity zamerané na oživovanie ľudových tradícií a zvykov regiónu i v spolupráci s rodičmi - vítanie jari, fašiangové posedenie pri šiškách,
  • celoškolské výtvarné, spevácke, športové súťaže.

Dvere našej materskej školy sú pre rodičov detí otvorené po celý čas prevádzky. Vítaní sú i počas výchovno-vzdelávacích činností i na konzultácie - to je hlavná priorita vzájomnej spolupráce.